از کجا بفهمیم جوش شیرین، خوراکی است؟

جوش شیرین یا بی کربنات سدیم به دو صورت صنعتی و خوراکی وجود دارد. هر دو نوع جوش شیرین تقریبا شبیه به هم هستند، اما آنها قطعا یک محصول نیستند. هر دو می تواند برای تمیز کردن لباس استفاده شوند، هر دو می تواند برای تمیز کردن خانه استفاده شوند، اما یکی می تواند به پوست آسیب برساند و دیگری می تواند خورده شود. ده ها کاربرد خانگی برای جوش شیرین وجود دارد. جوش شیرین، ماده ای است که اغلب در تمیز کردن، دستور العمل های زیبایی، مواد ضدعفونی کننده و موارد دیگر استفاده می شود.

بی کربنات سدیم یک نمک بسیار قلیایی با کاربردهای مختلف است. دارای طعم کمی تلخ و شور است و اغلب در پخت برای تولید گاز دی اکسید کربن استفاده می شود. فقط به خاطر داشته باشید که جوش شیرین را می توان به تنهایی استفاده کرد و فقط باید با یک عامل اسیدی ترکیب شود.

جوش شیرین خوراکی

همانطور که گفتیم بی کربنات سدیم به دو صورت صنعتی و خوراکی وجود دارد جوش شیرین خوراکی از ۱۰۰٪ بی کربنات سدیم ساخته شده است اما جوش شیرین غیر خوراکی از ۱۰۰٪ کربنات سدیم ساخته شده است.. جوش شیرین صنعتی یا شیمیایی باید فقط در شستشو، تمیز کردن استفاده شود، و درغذا یا پخت هرگز نباید از آن استفاده شود. چون جوش شیرین صنعتی قوی تر است در پخت و پز استفاده نمی شود، . این تفاوت شیمیایی به این معنی است که جوش شیرین صنعتی نرم تر است، و آن را برای چیزهایی مانند پاک کردن لکه، مواد شوینده خانگی و پاک کننده های عمومی استفاده می کند.جوش شیرین خوراکی همانطور که گفتیم اغلب با اسید واکنش نشان می دهد، و به طور چشمگیری طعم غذا را تغییر می دهد.

برای تشخیص این که جوش شیرینی که میخریم خوراکی هست یا خیر؟ فقط کافی ست  روی بسته بندی جوش شیرین را نگاه کنید اگر واژه Food Grade  بر روی کیسه  یا  توضیحات آن درج شده باشد  خوراکی است درغیر این صورت خوراکی نمی باشد.همچنین  نوع  خوراکی بی کربنات سدیم، محلول در آب است و در الکل حل نمی شود.

کاربرد های جوش شیرین

تمیز کردن: برای تمیز کردن اجاق گاز به سادگی پودر جوش شیرین را در کف اجاق گاز بپاشید، اسپری کنید یا با آب بپاشید تا یک خمیر تشکیل دهد و سپس چند ساعت بگذارید و بعد با دستمال تمیز کنید.
پاک کردن لکه ها: جوش شیرین یک پودر شستشوی مؤثر و طبیعی است که حتی سخت ترین لکه ها را از وان و کف پوش ها پاک می کند.
سم زدایی و درمان آفتاب سوختگی: جوش شیرین ماده عالی برای سم زدایی بدن است. این ماده همچنین به کاهش آفتاب سوختگی کمک می کند! فقط کافیه مقداری از آن را در آب مخلوط کرده و صورت خود را با شسشو دهید.
خمیر دندان خانگی: جوش شیرین یکی از مواد تشکیل دهنده در خمیر دندان خانگی است که دندان ها را بدون خیس شدن بیش از حد تمیز می کند.test

test

WloQnaFMts

RcNuXrfb

cZrDvKaIOeNAJVj

BcipfSUgbnMmZl

تماس با ما


شبکه های اجتماعی