اسید فسفریک


شرکت هیرو تجارت یکی از بزرگترین تأمین‌کنندگان مواد شیمیایی در ایران است و این محصول را با کیفیت عالی و به قیمت مناسب به مشتریان عزیز ارائه می‌دهد. در صورت تمایل به خرید اسید فسفریک  ، لطفاً با همکاران ما تماس بگیرید.
نام محصول: اسید فسفریک (7664-38-2 Cas number   Phosphoric Acid)
فرمول شیمیایی اسید فسفریک: H3PO4
آنالیز اسید فسفریک: خلوص 80 و 54 درصد (گرید صنعتی) و 85 درصد (گرید خوراکی)


اسيد فسفريک چيست؟
فسفريک اسيد (Phosphoric acid) يک اسيد بي رنگ و بو با فرمول شيميايي H3PO4 است و به صورت گسترده اي در صنايع تجاري  دارويي و دامي و کشاورزي و غذايي کاربرد دارد. اين ترکيب بسيار خورنده است و معمولا در صنايع از جمله غذايي به عنوان نگهدارنده و همچنين به علت داشتن طعم تند و تيز در نوشيدني ها استفاده مي شود.

اگرچه در دسته اسيدهاي قوي قرار نمي گيرد اما تحريک کننده و خورنده پوست، چشم و ساير غشاهاي مخاطي است در حاليکه نمک هاي آن خورندگي خيلي کمتري دارند. محصول مذکور به دو شکل مايع و جامد وجود دارد که شکل مايع داراي خلوص 85 درصد است، همچنين از نظر کاربرد مي توان دو گريد صنعتي و خوراکي را براي آن نام برد. 


مشخصات فني :
اين محصول گاه بصورت فسفوريک اسيد يا اسيد فسفوريک و ارتو فسفريک اسيد شناخته مي شود.اسيد فسفريک به دليل ويژگي هاي خاصي که دارد و همچنين به علت وجود عنصر فسفر در ساختار خود، عمدتا براي توليد کودهاي کشاورزي به منظور بهبود وضعيت خاک و افزايش کيفيت محصولات زراعي کاربرد دارد.

فسفريک اسيد معدني حاوي يک اتم فسفر، چهار اتم اکسيژن و سه اتم هيدروژن مي باشد و به شکل متراکم هنگام تماس با فلزات، گاز هيدروژن قابل اشتعال آزاد مي کند و در صورت آتش سوزي، اکسيدهاي فسفر خورنده و خطرناک توليد مي کند. فسفريک اسيد ضعيف اگر به شکل محلول در آيد، به يون هاي فسفات و فسفيت تبديل مي شود.

انواع فسفريک اسيد را بر اساس خلوص و نوع کاربري مي توان به دو صورت زير دسته بندي کرد:
اسيد فسفريک صنعتي
اسيد فسفريک خوراکي

اسيد فسفريک صنعتي چيست؟
فسفريک اسيد صنعتي خلوصي کمتر از 85 درصد دارد و در بخش هاي مختلف صنعت استفاده مي شود. امروزه مصرف اين گونه از مواد شيميايي در اروپا، آسيا و آمريکا گسترش پيدا کرده است.


اسيد فسفريک خوراکي چيست؟
تري فسفريک اسيد به شکل خوراکي در مواد غذايي موجود است و خطرناک نمي باشد. اين ماده حالتي مايع و pH کمتر از 1 دارد، براي بدن انسان خطرناک نيست و قيمت آن نيز مناسب مي باشد.

تفاوت اسيد فسفريک صنعتي با اسيد فسفريک خوراکي
همانطور که گفته شد اگر که خلوص فسفريک اسيد بيش از 85 درصد باشد اسيد مربوطه خوراکي است ولي اگر خلوص آن کمتر از 85 درصد باشد از نوع صنعتي به شمار مي رود. با افزودن آب به P4O10 اسيد از نوع خوراکي حاصل شده که در صنايع غذايي کاربرد فراواني دارد. فسفريک اسيد از نوع صنعتي از ترکيب سنگ فسفات با اسيد سولفوريک به دست مي آيد. غلظت فسفريک اسيد خوراکي از غلظت فسفريک اسيد صنعتي آن بيشتر است.
نقش کاربردي فسفريک اسيد
فسفريک اسيد از نظر مصرف در صنايع گوناگون، بعد از اسيد سولفوريک، بيشترين مصرف انواع اسيد را در دنيا دارد. همچنين قابل ذکر است بيشترين کاربرد فسفريک اسيد در کشاورزي و براي توليد کود هاي شيميايي فسفاته (کود اسيد فسفريک) و به منظور افزايش رشد گياهان و بهبود محصولات زراعي و تامين نياز غذايي مي باشد. براي سنتز اين اسيد بيشتر از فرايند مرطوب استفاده مي شود.

کاربردهاي اسيد فسفريک در صنعت
اسيد فسفريک صنعتي و خوراکي هر دو در صنايع مختلف غذايي، دارويي، کشاورزي و غيره کاربردهاي فراواني دارند که از جمله آنها مي توان به موارد زير اشاره کرد:

1-کاربرد فسفريک اسيد در مواد غذايي
اين ترکيب شيميايي، يک اسيد معدني است که در گريد خوراکي مورد استفاده قرار مي‌گيرد. فسفريک اسيد خوراکي، رايج ترين ماده شيميايي افزودني به انواع مواد غذايي است. مقادير متفاوتي از اين اسيد، در سبد غذايي روزانه مردم وجود دارد. هدف اصلي افزودن اين اسيد معدني به مواد غذايي، ايجاد طعم بهتر در آن‌ها مي‌باشد. مصرف فسفريک اسيد خوراکي بيش از حد مجاز، موجب کاهش تراکم مواد معدني استخوان‌ها مي‌شود؛ به همين دليل است که متخصصان تغذيه هشدار مي‌دهند تا در مصرف نوشابه‌هاي گازدار و انواع کيک و کلوچه دقت داشته باشيد.

2-کاربرد اسيد فسفريک خوراکي در نوشيدني‌ها
يکي از بزرگ ترين موارد مصرف اسيد فسفريک خوراکي، توليد نوشيدني‌هاي بدون الکل و  انواع کولا مي‌باشد. نقش اصلي اين اسيد معدني در نوشيدني ها، حفظ خواص و کمک به طعم بهتر آن‌ها است. طعم خنک و مطلوب نوشيدني‌ها به واسطه حضور مقادير معيني از فسفريک اسيد خوراکي در اين محصولات است.

جالب است بدانيد در نوشابه‌هايي که از نظر ظاهر، شفاف‌تر هستند، به جاي اسيد فسفريک خوراکي، از اسيد سيتريک استفاده شده است. طعم کولا در نوشابه‌ها به واسطه اين دو اسيد خوراکي ايجاد مي‌شود. علاوه بر نوشيدني‌هاي کولا، از اين اسيد خوراکي در بسياري از انواع ديگر نوشيدني‌ها مانند نوشيدني‌هاي ورزشي، چاي بسته بندي و نوشيدني‌هاي با طعم ميوه استفاده مي‌شود.

3-کاربرد اسيد فسفريک به عنوان طعم‌دهنده غذايي
اين ماده سبب دادن طعم تندي به غذا مي‌شود. اين ماده در حجم انبوه توليد مي‌شود. توليدکنندگان به خاطر قيمت ارزان و راحتي توليد اين ماده در حجم انبوه، ترجيح مي دهند که از اسيد فسفريک به جاي طعم دهنده هاي طبيعي مانند زنجبيل يا اسيد سيتريک ليمو (lemon) و عصاره ليموترش (lime) استفاده کنند. اسيد فسفريک در صنايع غذايي به عنوان يک طعم دهنده و تثبيت کننده خواص مورد استفاده قرار مي‌گيرد. اين اسيد در توليد انواع ترشي به کار مي‌رود.

4-کاربرد اسيد فسريک در توليد محصولات غذايي لبني
نمک‌هاي اين اسيد خوراکي، موادي شيميايي هستند که در بسياري از محصولات لبني استفاده مي‌شوند. هدف از افزودن اين اسيد به لبنيات، افزايش ماندگاري، اصلاح بافت غذا، بهبود کيفيت و همچنين تنظيم PH مي‌باشد. براي مثال افزودن فسفات‌ها به پنيرکه نوعي از مشتقات فسفريک اسيد هستند موجب ايجاد بافتي يکنواخت و نرم و افزايش پايداري آن مي شود. اين ترکيبات شيميايي را در شير، خامه، پنير خامه اي، کرم قهوه و غيره مي‌بينيم. بافت بسيار نرم و سطح صافي که در انواع پنير و خامه مشاهده مي‌کنيد، ناشي از افزودن اسيد فسفريک خوراکي به اين محصولات است.

5-کاربرد اسيد فسفريک در توليد پودر کيک و شيريني
نمک‌هاي فسفريک اسيد، ترکيبي از جوش شيرين هستند که براي توليد انواع پودر کيک، پودر آشپزي و توليد خميرهاي آماده استفاده مي‌شوند. به احتمال زياد، در محصولات غذايي پخته شده که از مخمرها در تهيه خمير آن ها استفاده نشده است، مقادير معيني از فسفريک اسيد خوراکي وجود دارد. پودرهاي مخصوص آشپزي در بسته بندي هاي مخصوص و در وزن‌ها متفاوتي به فروش مي‌رسند.

6-کاربرد اسيد فسفريک در محصولات غذايي فرآوري شده
محصولات غذايي فرآوري شده، دسته‌اي از مواد غذايي هستند که اسيد فسفريک خوراکي به آن ها اضافه مي‌شود. صبحانه‌هاي آماده بسته بندي شده، نوشيدني‌ها، آب‌هاي طعم دار، بطري‌هاي قهوه و گوشت فرآوري شده، مهم ترين محصولات غذايي توليد شده با استفاده از فسفريک اسيد هستند. گوشت گوسفند و گوشت مرغ با محلول‌هاي معيني از نمک‌هاي فسفريک اسيد فرآوري مي‌شوند تا علاوه بر اين‌که ميزان رطوبت موجود در بافت گوشت افزايش يابد، طعم و خواص اصلي آن نيز حفظ شود. معمولاً جزئيات مواد افزودني به اين فرآورده ها بر روي بسته بندي هاي آن ها درج مي‌شود. نمک‌هاي دي کلسيم فسفات، هگزا متا فسفات، سديم فسفات و تري کلسيم فسفات، نمونه‌اي از اين مواد مي‌باشند.

7-کاربردهاي اسيد فسفريک در توليد غذاي دام و طيور
فسفريک اسيد به عنوان يک ماده افزودني و مکمل در برخي از انواع خوراک دام و طيور مانند دي کلسيم فسفات نيز به کار مي‌رود. نمک هاي فسفاته مشتق شده از فسفريک اسيد، دقيقاً همان مواد شيميايي اوليه هستند که در صنايع توليد خوراک دام و طيور از آن ها استفاده مي شود. حدود 5% از توليدات جهاني فسفر به صنايع توليد خوراک حيوانات اختصاص دارد.

8-کاربردهاي اسيد فسفريک در توليد مواد پاک‌کننده صنعتي
اين ماده در نرم کردن آب به کار مي‌رود. در آب سخت يون‌هاي کلسيم II و منيزيم II وجود دارد که اگر باقي بمانند در واکش با صابون، رسوبات غيرقابل حلي را تشکيل مي‌دهند. اين رسوبات در هنگام شستشو، سبب پديدآمدن لکه بر روي لباس‌ها مي‌شوند. به طور معمول، نمکهاي فسفات توليد شده از اسيد فسفريک را در پاک‌کننده‌ها به‌عنوان سازنده به‌کار مي‌‌برند. سديم تري پلي فسفات در پاک‌کننده‌هاي جامد به عنوان نرم‌کننده آب، با يون‌هاي کلسيمII و منيزيم IIپيوند برقرار مي‌کند. اين پيوند سبب توليد محلولي کمپلکس يا کليت مي‌شود و از واکنش اين يون‌ها با صابون جلوگيري مي‌کند، در نتيجه، رسوبي ايجاد نمي‌شود.

9-کاربردهاي اسيد فسفريک در پزشکي، داروسازي و دندانپزشکي
از اسيد فسفريک در دندانپزشکي و اورتودنسي به‌عنوان عامل آماده سازي مينا‌ و عاج دندان به منظورتميز کردن و افزايش اصطکاک سطح دندان و عامل قلم زني براي تميز کردن و زبر کردن سطح دندان خصوصا در جاهايي که از اسباب و وسايل دندان پزشکي استفاده شده است، بهره‌ مي‌برند. ترکيب اين اسيد و پودر روي براي توليد سولفات روي مورد استفاده قرار مي‌گيرد که در دندان سازي به عنوان پرکننده کاربرد دارد.

از ديگر کاربردهاي آن براي پاک کردن جرم‎هاي دندان در دندانپزشکي و در خميردندان‌هايي است که خاصيت سفيد کنندگي دارند. در داروسازي نيز از اين ماده، به‌عنوان کاتاليست درتوليد آسپيرين به خاطر داشتن يون هيدروژن فراوان و آلايندگي کمتر در مقايسه با اسيد کلريدريک و اسيد سولفوريک استفاده مي‌شود. اسيد فسفريک با نام اورتوفسفريک اسيد در پزشکي شناخته مي‌شود و نمک آن نيز اورتوفسفات است که يکي از درمان‌هاي اصلي در انواعي از سنگ‌هاي کليوي است و به دليل نشت فسفات از کليه، ديده مي‌شود.

10-اسيد فسفريک در صنعت کشاورزي
توليد انواع کودهاي فسفاته مانند مونو آمونيوم فسفات، دي آمونيوم فسفات، سوپر فسفات تريپل، فسفات منيزيم، کودهاي NPK و …  با استفاده از ترکيب اسيد فسفريک امکان پذير است. کودهاي فسفاته با تأمين عنصر فسفر، مقدمات کشت محصولات مرغوب را در زمين‌هاي کشاورزي فراهم مي‌سازند. فسفات هاي آلي که دسته‌اي از مشتقات اين اسيد محسوب مي شوند، در توليد انواع حشره کش ها و سموم دفع آفات به کار مي روند.

بيشتر اسيد فسفريک در توليد کود به‌کار مي‌رود زيرا فسفر يکي از عناصر ضروري براي رشد گياهان است. مي‌دانيم که فسفاتهاي آلي از ترکيباتي به شمار مي‌روند که انرژي لازم را براي بيشتر واکنش‌هايي که در سلول‌هاي زنده اتفاق مي‌افتند، فراهم مي‌سازند. در نتيجه، خاک‌هاي غني‌شده با کودهاي فسفاتي، رشد گياهان را بالا مي‌برند.

هم‌چنين، افزايش غلظت فسفات در سطح آب‌ها، رشد گياهان آبزي را بالا مي‌برد. اضافات کودهاي شيميايي مي‌توانند باعث تحريک رشد گياهان در آب‌هاي درياچه‌ها و رودخانه‌ها شود. آب فاضلاب‌ها نيز که شامل فسفات است، تاثير مشابهي خواهد داشت.
البته به علت سرعت انباشتگي در خوراک آبي موجود در درياچه‌ها، گياهان آبزي تغذيه شده، پس از مدتي خواهند مرد. اين گياهان مرده، براي تجزيه بايد اکسيژن حل شده در آب را، مصرف ‌نمايند. اين سبب مي‌شود تا به مرور، سطح اکسيژن حل شده کم شود.
امروزه، براي کاهش تهديد انباشتگي در درياچه‌ها، فسفات‌ها را از پاک‌کننده‌ها حذف مي‌کنند. در بعضي از موارد، فسفاتها جاي خودشان را با کربنات‌ها عوض کرده‌اند. به عبارت ديگر پاک‌کنندهاي جديد به گونه‌اي تهيه مي‌شوند که با يونهاي کلسيم و منيزيم آب سخت، واکنشي ندهند.

11-فسفريک اسيد در پتروشيمي 
فسفريک اسيد به عنوان کاتاليزور در صنايع پتروشيمي کاربرد دارد. زدودن آلودگي هاي سطحي از فلزات و فولاد، به ويژه از بين بردن زنگ آهن، محلول‌هاي فسفريک اسيد استفاده مي‌شوند.

اين ترکيب باعث مي‌شود يک نمک فسفات آهن بر روي سطح فلز اجاد شود که از پديده خوردگي فلز جلوگيري مي‌کند. از اسيد فسفريک، به صورت مستقيم، براي زدودن زنگ آهن در اکسيد آهن III (که در ابزارهاي آهني يا فولادي وجود دارد) و تبديل آهن به فسفات‌هاي محلول در آب استفاده مي‌شود. پس از زدودن زنگ آهن، فسفات آهن توليد شده به ترکيب فسفات آهن سياه تبديل مي‌شود.

12-فسفريک اسيد در صنعت متالورژي
پوشش‌هاي شيميايي به منظور حفاظت و نگهداري از فولاد و سطوح آلومينيومي مورد استفاده قرار مي‌گيرند. محلول‌هاي فسفاته که حاوي فسفريک اسيد و افزوني‌هاي خاص ديگر است براي محافظت از وسايل نقليه فولادي، کشتي هاي نظامي و غيره به کار برده مي شوند. در فسفاته کردن، بهبود سطح با محلول‌هاي گرم و رقيق اين ترکيب، سبب افزايش مقاومت در برابر خوردگي مي‌شود.

13-اسيد فسفريک در تصفيه آب و فاضلاب
محققين حوزه آب و فاضلاب به دنبال يافتن راه حل‌ي هستند تا بتوانند فرآيند تصفيه فاضلاب و تهيه آب آشاميدني را بهينه سازي کنند. هر يک از مواد به کار رفته در اين حوزه داراي خواص مختلفي هستند و به يک منظور ويژه مورد استفاده قرار مي گيرند.

دليل انتخاب انواع فسفات و اسيد فسفريک صنعتي براي کاربرد در سيستم هاي تصفيه خانه هاي آب آشاميدني و تصفيه فاضلاب، کارآيي آن‌ها در کاهش خطر خوردگي لوله ها و اتصالات، جلوگيري از رسوب آهک، کنترل و تنظيم PH محيط و جلوگيري از قرمز يا قهوه اي شدن آب است. تصفيه آب و فاضلاب شامل سه بخش اصلي است؛ اين دسته بندي ها عبارتند از: تصفيه فاضلاب، توليد آب آشاميدني و توليد آب صنعتي (آب مورد استفاده در بخش هاي مختلف صنعت) در ادامه برخي از موارد توضيح داده شده‌ است.

14-اسيد فسفريک صنعتي در کنترل رنگ قهوه اي و قرمز آب
در مراحل مختلف تصفيه آب و فاضلاب تحت فرآيندهاي اکسيژن دهي، هوادهي يا افزودن کلر، آب دچار تغيير رنگ خواهد شد. اين عامل به واسطه رسوب برخي از فلزات نظير آهن در آب رخ مي‌دهد؛ که منجر به تغيير رنگ آب به قرمز يا قرمز مايل به قهوه اي مي‌شود. اسيد فسفريک صنعتي و ساير فسفات‌ها مي‌توانند اين يون‌هاي فلزي را به دام انداخته و از تغيير رنگ آب جلوگيري نمايند.

15-اسيد فسفريک صنعتي در جلوگيري از خوردگي لوله و اتصالات
آب‎‌هاي سخت منجر به توليد رسوبات آهکي در سيستم هاي تصفيه آب و فاضلاب مي‌شوند. اين رسوبات به مرور زمان موجب تحميل هزينه هاي زياد براي تعميرات و نگهداري تجهيزات تصفيه خانه مي شود زيرا رسوبات مي‌توانند برخي از دستگاه ها را از کار بياندازند. افزودن پلي فسفات‌هاي منيزيم و کلسيم و همچنين اسيد فسفريک صنعتي به محلول آب، از تشکيل اين رسوبات آهکي جلوگيري مي‌کند.

16-اسيد فسفريک صنعتي در تنظيم PH آب 
عامل حياتي‌اي که در سيستم‌هاي تصفيه آب و فاضلاب مورد توجه قرار دارد،PH  آب است. ميزان PH  مي‌تواند از 0 تا 14 متغير باشد، اما بايد توجه داشت، يون‌هاي مضر در تصفيه خانه در چه ميزانPH، فعال هستند. اسيد فسفريک صنعتي و ارتوفسفات ها مي‌توانند سطح PH آب را به خوبي تنظيم کنند.

17- به عنوان واکنشگر رسوب دهنده سرب
حضور سرب در آب آشاميدني، خطرات جدي براي انسان و محيط زيست دارد. بنابراين، افزودن مقاديري از اسيد فسفريک صنعتي به آب براي جلوگيري از رسوب سرب در لوله‌ها ضروري است.

18-اسيد فسفريک در آتش‌نشاني
از ديگر کاربردهاي اين اسيد، توليد مواد بازدارنده اشتعال براي مصارف آتش نشاني است. اين اسيد به منظور ضد حريق کردن برخي سطوح و عوامل بازدارنده اشتعال به کار مي‌رود. اسيد فسفريک به دليل  غير قابل اشتعال بودن، بعنوان ماده بازدارنده اشتعال در آتش‌نشاني استفاده مي‌شود. البته بايد مراقب بود؛ زيرا اين اسيد در مجاورت با فلزها توليد گاز هيدروژن قابل اشتعال مي‌نمايد.

19-اسيد فسفريک در صنايع آبکاري
اسيد فسفريک در صنايع آبکاري کاربرد دارد؛ براي مثال از انودايزينگ در الکتروليت اسيد فسفريک به عنوان مرحله ماقبل آبکاري استفاده مي‌شود.

20-اسيد فسفريک در توليد مواد بهداشتي و شوينده‌ها
از اسيد فسفريک در توليد شوينده‌هايي مانند سديم تري پلي فسفات و سديم تري فسفات استفاده مي‌شود. به علاوه از اين اسيد براي تميز کردن و جرم گيري سطوح فلزي استفاده مي‌شود. اين اسيد در تهيه مواد آرايشي و بهداشتي وخود مراقبتي کاربرد دارد. در ماسک‌هاي اسکراب، شامپوهاي سر و بدن، لاک ناخن، رنگ مو و پاک کننده‌هاي صورت از اين اسيد به عنوان تنظيم‌کننده اسيديته استفاده مي‌شود.

21-اسيد فسفريک در سلول‌هاي سوختي
اين اسيد به عنوان الکتروليت در سلول‌هاي سوختي نيز استفاده شده و از آن براي ساختن ديترجنت‌هاي مصنوعي نيز استفاده مي‌شود.


22-اسيد فسفريک به عنوان کاتاليست و تهيه محلول بافر
اسيد فسفريک در آزمايشگاه‌هاي تحقيقاتي به کار مي رود. فسفريک اسيد، يک اسيد ضعيف است و اگر به صورت محلول درآيد، مي تواند به يون هاي فسفات و فسفيت تبديل شود. در توليد بعضي الکل‌ها مانند اتانول به عنوان کاتاليست عمل مي‌کند.

نمک‌هايي که از اين اسيد مشتق مي‌شوند براي تهيه محلول‌هاي بافر يا تامپون به کار مي‌روند. محلول هاي بافر متشکل از يک اسيد ضعيف و نمک آن و يا يک باز صعيف و نمک آن هستند. محلول هاي بافر (تامپون) محلول هايي هستند که در برابر تغييرات pH تا حدي مقاومت مي کنند. يعني اگر چند قطره اسيد يا باز به آن اضافه شود، pH اين محلول ها تغيير محسوسي نمي‌کند.


بسته بندي و شرايط نگهداري اسيد فسفريک
فسفريک اسيد را در مکاني خشک و دور از نور خورشيد و با تهويه مناسب نگه داريد.
اين ترکيب را از هر گونه آسيب فيزيکي حفظ کنيد و از بسته بودن در ظرف مطمئن شويد.
اين ماده را در ظروف چند لايه مناسب (پلاستيک مخصوص) و يا فولاد زنگ نزن نگه داريد.
فسفريک اسيد در گالن هاي 35 کيلوگرمي به بازار عرضه مي شوند.آسيا و اقيانوسيه در سال 2019 بزرگترين بازار خريد اسيد فسفريک را داشته است که اين مقدار بيش از 48% بوده است. تخمين زده مي شود اين منطقه به دليل ذخاير بالاي سنگ فسفات در چين، که همچنين توليد کننده عمده آن است، موقعيت غالب خود را در طول سالهاي پيش بيني حفظ کند. اين کشور همچنين داراي توليد زياد کودهاي فسفاته و فسفر زرد است. با اين حال، در سال هاي اخير چين به دليل مقررات دقيق در استفاده از کودهاي فسفاته شاهد کاهش تقاضاي محصول بوده است.

Aditya Birla Grasun Chemicals Limited (ABGCL) پيشرو در توليد اسيد فسفريک خوراکي است که به طور گسترده اي توسط فرآيند حرارتي توليد مي شود. پيش بيني مي شود تغيير سبک زندگي و رشد اقتصادي بازار محصولات غذايي بسته بندي شده را تغيير دهد و تقاضاي phosphoric acid درجه يک افزايش دهد. علاوه بر اين ، از نظر حجم ، پيش بيني مي شود که APAC و کشورهاي آفريقايي رشد قابل توجهي را به دليل افزايش تقاضاي غذا منعکس کنند. آفريقاي جنوبي يکي از بازارهاي کليدي اين محصول در منطقه آفريقا است ، زيرا مشاهده مي شود که اين کشور به دليل نوسانات شرايط جوي با تلاطم در توليد محصولات مواجه است.


ما، در شرکت هيرو تجارت با افتخار خدمات و محصولات شگفت‌انگيز خود را به مشتريان و شرکت‌هاي عزيز ارائه مي‌دهيم. در هيرو تجارت به ايجاد روابط قوي و بلندمدت با مشتريان خود اهميت مي‌دهيم و همواره به دنبال شراکت‌هاي موفق و مستدام هستيم.
بازار جهاني خريد و فروش اسيد فسفريک
بر اساس مطالعه تحقيقاتي ، بازار جهاني خريد فسفريک اسيد در سال 2019 حدود 45/85 ميليارد دلار تخمين زده شد و انتظار مي رود اين رقم تا سال 2026 به 60 ميليارد دلار برسد. پيش بيني مي شود ميزان خريد اين محصول با رشد ترکيبي سالانه (CAGR) 3/7% از سال 2020 تا 2027 رشد کند. گستردگي کاربرد اين محصول در مواردي همچون توليد کودهاي فسفاته ، مانند مونو آمونيوم فسفات (MAP) و دي آمونيوم فسفات (DAP) ، سطح تقاضا براي اين اسيد را افزايش داده است. در سطح جهاني ، اين اسيد بعد از اسيد سولفوريک ، دومين اسيد معدني محسوب مي شود. اين ماده در سه غلظت متفاوت جهت استفاده هاي متفاوت توليد مي شود.

چرا با هيرو تجارت همکاري کنيد؟
کيفيت بي‌نظير: ما به شدت تمرکز خود را بر کيفيت محصولات و خدماتي که ارائه مي‌دهيم، متمرکز مي‌کنيم. تيم ما از بهترين مواد اوليه استفاده مي‌کند و فرآيندهاي دقيق و کنترل کيفيت سختگيرانه را رعايت مي‌کند تا محصولاتي را ارائه کند که داراي بالاترين کيفيت هستند.

تنوع محصولات: ما مجموعه‌اي از محصولات گسترده و متنوع را در اختيار داريم. ما محصولاتي را ارائه مي‌دهيم که براحتي مي‌توانند نيازهاي شما را برآورده کنند. همچنين، ما قادر به سفارشي‌سازي محصولات براساس نيازهاي شما هستيم.
تحويل به موقع: ما به تعهداتمان در مورد تحويل به موقع و عملکرد سريع و مؤثر پايبنديم. همواره تلاش مي‌کنيم تا به شما محصولات را در زمان مقرر و در شرايط عالي ارائه دهيم.
قيمت رقابتي: با در نظر گرفتن تقاضاي شما و رقابت در بازار، ما قيمت‌هاي رقابتي و منصفانه‌اي را ارائه مي‌دهيم. ما به دنبال برقراري يک رابطه منصفانه و مستدام با شما هستيم و هميشه به دنبال راه‌حل‌هاي مقرون به صرفه براي شما هستيم.
خدمات مشتريان برتر: ما به خدمات مشتريان برتر اهميت مي‌دهيم. تيم پشتيباني ما همواره در دسترس است تا به شما کمک کند و به سوالات و نيازهاي شما پاسخ دهد. ما به ارتباط مستمر و شفاف با مشتريانمان اعتقاد داريم و در تمام مراحل رابطه تجاري با شما همراه خواهيم بود.

نمونه‌هاي رايگان و آزمايشي: ما آماده ارائه نمونه‌هاي رايگان و آزمايشي از محصولات خود به شما هستيم تا از کيفيت و عملکرد آنها قبل از خريد رسمي اطمينان حاصل کنيد. اين به شما فرصت مي‌دهد تا قبل از تصميم‌گيري نهايي با محصولات ما آشنا شويد.

شراکت مستدام: ما به دنبال برقراري روابط تجاري مستدام و بلندمدت با مشتريان و شرکاي تجاري خود هستيم. با همکاري با هيرو تجارت ما مي‌توانيم يک تيم قوي تشکيل دهيم و با هم به رشد و پيشرفت بيشتر بپردازيم.

با توجه به مزايايي که هيرو تجارت مي‌تواند به شما ارائه دهد، ما دعوت مي‌کنيم تا با ما در تعامل باشيد و درباره نيازها و خواسته‌هاي خود صحبت کنيد. ما آماده همکاري با شما براي ارائه راه‌حل‌هايي مناسب و سفارشي شده هستيم.

براي کسب اطلاعات بيشتر، لطفاً با ما تماس بگيريد يا به بخش ارتباط با ما در وبسايت هيرو تجارت مراجعه کنيد. اميدواريم که بتوانيم در آينده نزديک با هم همکاري کنيم.

تماس با ما


شبکه های اجتماعی