لستین اس ال نچرال

لستین اس ال نچرال

اگر برچسب های مواد غذایی را بخوانید، مطمئنا شما در ترکیب آن ها ماده “لسیتین سویا” را دیده اید. لسیتین سویا یکی از مواد افزودنی مورد استفاده در بازار است .لسیتین سویا به طور گسترده در فروشگاه های مواد غذایی معمولی و بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد.  اغلب از آن به عنوان مواد تشکیل دهنده مواد غذایی  استفاده می کنند. همچنین لسیتین سویا به صورت مکمل به منظور افزایش سلامت نیز فروخته می شود.

تاریخچه ویژگی های لسیتین

لسیتین برای اولین بار توسط شیمیدان فرانسوی Theodore Gobley در سال ۱۸۴۶ نامگذاری شد. لسیتین از کولین، اسید چرب، گلیسرول، گلی کولیتپید، فسفولیپید، اسید فسفریک و تری گلیسیرید تشکیل شده است، امروزه لسیتین از منابع پنبه دانه، منابع دریایی، شیر، کلزا، سویا و آفتابگردان استخراج می شود. معمولا به عنوان یک مایع استفاده می شود، اما همچنین می تواند به عنوان گرانول های لسیتین خریداری شود.

لسیتین مدتهاست که جزء مهمی از صنعت غذا و صنایع دیگر است و یکی از محصولات متنوع و ارزشمند صنایع روغن دانه به شمار می رود. در غذاها، لسیتین حدود ده عمل را انجام می دهد. لسیتین چربی است که می تواند در بسیاری از غذاها مانند سویا و زرده تخم مرغ یافت شود. همچنین به عنوان تخم مرغ لسیتین، لزیتینا، اووللیکین، سویا لسیتین، سدیم فسفولیپید، سویین لسیتین، ویلولسیتین، ویتلین، ویتلین و اسامی دیگر شناخته می شود. اگر چه از نظر تاریخی، سویا منبع اصلی لسیتین در سراسر جهان بوده است، اما به دلیل افزایش تقاضا برای لسیتین، امروزه از طریق  تغییر ژنتیکی ، از جمله کلزا و آفتابگردان، به دنبال تولید آن هستند.

در طی چند دهه گذشته، لسیتین به عنوان یک ماده غذایی حاوی نوشیدنی و مکمل غذایی مهمتر شده است. لسیتین در پزشکی، به عنوان یک راه موثر در درمان بیماری کبد مورد استفاده قرار می گیرد. لسیتین نیز برای درمان بیماری های کیسه صفرا، کمردرد مرتبط با بیماری آلزایمر، از دست دادن حافظه و آسیب های سر نیز استفاده می شود  با این حال، تحقیقات نشان داده است که ممکن است لسیتین در درمان این بیماری ها موثر نباشد. لسیتین به عنوان مکمل گیاهی نیز به فروش می رسد.

لسیتین سویا

لسیتین سویا از سویا تهیه شده است. ابتدا روغن با استفاده از یک حلال شیمیایی مانند هگزان استخراج می کنند و سپس روغن پردازش می شود که (degumming)نامیده می شود به طوری که لسیتین جدا شده و خشک می شود.

ارزش غذایی لسیتین

لسیتین اغلب از روغن سویا استخراج می شود، یک اونس (۲۸ گرم) از لسیتین سویا دارای محتوای تغذیه ای زیر است:

  • ۲۱۴ کالری
  • ۲۸ گرم چربی
  • ۱،۴۳۸ میلی گرم اسیدهای چرب امگا ۳
  • ۱۱،۲۵۰ میلی گرم اسیدهای چرب امگا ۶
  • ۳ میلی گرم ویتامین E
  • ۵۱ میکروگرم ویتامین k
  • ۹۸ میلی گرم کولین

لیستین ال نچرال 

SL Natural شرکتی است که لسیتین سویا تولید می کند. لسیتین تولید شده توسط این شرکت از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. به طوری که در بازارهای جهانی خرید و فروش می شود. مواد اولیه و محصول نهایی این کارخانه به منظور تشخیص آلاینده های خاص از جمله فلزات سنگین – آفت کش ها – دیوکسین ها – آفلاتوکسین ها نمونه برداری می شوند. بسته بندی لیستین ال نچرال آرژانتین، به صورت فولاد ضد زنگ یا پلاستیک، کانتینر و.. است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *