تفاوت بسته بندی های اسید فسفریک: گالن و مخزن

اسید فسفریک مخزن

آیا تا به حال اسید فسفریک مصرف کرده اید؟ به احتمال زیاد، بله. اسید فسفریک در مهارکننده زنگ، دندان مصنوعی، مواد خوراکی و به عنوان عنصر در محصولات تمیز کردن خانه استفاده می شود. چرا گفتیم احتمالا شما چنین چیزی را مصرف کرده اید؟ چون اسید فسفریک نیز معمولا به سودا و دیگر غذاهای فرآوری شده و نوشیدنی ها اضافه می شود تا عطر و طعم تلخ تر به آنها بدهد.

 

فسفریک اسید چیست؟

فسفریک اسید، بسته به غلظت و درجه حرارت، جامد، بی رنگ، مایع، شفاف و یا کریستالی است. اسید فسفریک در دندانپزشکی و ارتودنسی استفاده می شود تا سطوح دندان ها را که در آن لوازم دندان و پر کننده قرار می گیرد، تمیز و و ضد عفونی کند. علاوه بر این، اسید فسفریک جزء استخوان و دندان است و در بسیاری از فرآیندهای متابولیک نقش دارد.

اسید فسفریک در دمای  ۴۲٫۳۵ درجه سانتی گراد  ذوب می شود. و به دو صورت جامد و مایع حمل می شود. و در ساخت کودها و مواد شوینده مورد استفاده قرار می گیرد.

 

اسامی دیگر اسید فسفریک

  • فسفریک اسید
  • اسید پری فسفریک
  • فسفات هیدروژن
  • و…

تفاوت بسته بندی های اسید فسفریک: گالن و مخزن

بسته بندی های اسید فسفوریک به صورت کاملا بسته است، اگر جنس ظرف نگه دارنده اسید فسفوریک از نوع پلاستیک باشد، پلاستیک آن به صورت چند لایه است و در صورتی که فلز باشد، فلز آن ضد زنگ است.

بسیاری از تامین کنندگان بسته بندی اسید فسفریک عمدتا در قاره آسیا  هستند . هند، پاکستان، ویتنام، اندونزی، برزیل، روسیه، مکزیک، ایالات متحده، ترکیه، آلمان و غیره محبوب ترین تولیدکنندگان ظروف بسته بندی برای اسید فسفوریک هستند.

بیشتر اسید فسفوریکی که در ایران استفاده  می شود وارداتی از کشور چین است.  بسته بندی اسید فسفوریک هایی که وارد کشور می شوند به هر دو صورت گالن و مخزن است. معمولا به صورت گالن های ۲۰ لیتری و مخازن ۱۰۰۰ لیتری می باشند. همچنین برای نگهداری اسید فسفوریک از بشکه،گالن و مخزن استفاده می شود.

معمولا فسفریک اسید خوراکی در گالون یا بطری های پلاستیکی به رنگ آبی یا سفید بسته بندی می شود. از مخزن ها برای بسته بندی فسفریک اسید صنعتی استفاده می شوند.که حجم آن ها بزرگتر از گالون ها می باشد. جنس این مخزن ها از نوع فلز است. همانطور که گفتیم این فلز باید خاصیت ضد زنگ زدگی داشته باشد.

اسید فسفریک معمولا بین ۵۰٪ و ۸۵٪ در بازار یافت می شود. محلول ۸۵٪ دارای وزن مخصوص ۱٫۶۸۵ است. این برای یک مخزن ذخیره سازی شیمیایی پلاستیکی ۱٫۹ گرانش نیاز دارد.

برای حفظ عملکرد محصول، فسفریک اسید را در ظروف مهر و موم شده در دمای اتاق و بالاتر از نقطه انجماد (کریستالیزاسیون) قرار می دهند. مکان نگهداری اسید فسفریک چه از نوع خوراکی و چه از نوع صنعتی باید به خوبی تهویه شود.

مخزن نگه داری فسفریک اسید با اتصالات PVC و واشر و حلقه های ویتون می تواند یک راه حل ذخیره سازی خوب برای فسفریک اسید باشد.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *